Ubezpieczenia samochodowe OC – co obejmuje?Co obejmuje ubezpieczenie samochodowe OC ? Nie jest to kwestia indywidualna każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Jest to ściśle uregulowane przez przepisy prawne, do których należy się bezwzględnie dostosować. Podstawowym założeniem jest rekompensata szkody związanej ze spowodowaniem wypadku drogowego, którego właściciel polisy jest potencjalnym sprawcą. Ubezpieczenie OC jest przypisane do konkretnego pojazdu i często zdarza się, że jest sprawdzana podczas zwyczajnych, rutynowych kontroli na drodze. Takie ubezpieczenia różnią się jedynie wysokością kwoty, na którą opiewa składka. Zawierane są na okres roku.

Czy polisa OC przedłuży się automatycznie?

Nie, jeśli przed upłynięciem terminu jej ważności nie zostaną uregulowane wszystkie składki. Stanie się tak też w kilku innych przypadkach, mianowicie wtedy gdy na dany moment korzystamy z polisy OC poprzedniego właściciela auta. Wówczas polisa straci ważność po upływie roku od wykupu, a my jako nowi właściciele pojazdu jesteśmy zobowiązani przedłużyć polisę we własnym zakresie. Samodzielnie należy wydłużyć polisę również wtedy, kiedy zdecydowaliśmy się na ubezpieczenie krótkoterminowe.

Porównywarka ubezpieczeń 

Jak najlepiej wybrać najkorzystniejszą ofertę ubezpieczeniową na rynku? To bardzo proste. Narzędzie, jakim jest porównywarka ubezpieczeń, pozwoli bez problemu wybrać najdogodniejszą finansowo opcję dla każdego z nas. Jak z niej skorzystać? Wystarczy umieścić w kalkulatorze swoje dane osobowe oraz dane pojazdu, którego dotyczyć będzie polisa, a system w kilka sekund przeszuka oferty różnych ubezpieczycieli. Co należy zrobić, kiedy już zdecydujemy się na zakup jednej z nich? Możemy to zrobić przez internet! Porównywarka ma opcję zakupu, czego dokonać można już w kilka minut, całkowicie online. Składkę można opłacić przez internet, a potwierdzenie zostanie otrzymane mailowo. System zakupu jest bardzo uproszczony, dlatego bez problemu poradzi sobie z tym każdy!