Sesja w stylu Hollywood

zdjecia portretowe koszalin

Sesje w stylu Hollywood

Jako fotograf portretowy często poszukuję inspiracji. Jakiś czas temu przeglądałem internet w ich poszukiwaniu jak też historii innych fotografów i ich warsztatu i BUM ! Trafiłem na Georga Hurrella.

Pewnie wszyscy widzieliśmy zdjęcia modnych w latach 30-tych, 40-tych, 50-tych gwiazd Hollywood, takich jak Greta Garbo, Joan Crowford, Jean Harlow ale dotychczas nie zastanawiałem się, kto był autorem tych zdjęć.

Coś mnie tknęło, żeby jednak wgłębić się w historię Georga i przyznam, że wciągnęło mnie bez reszty.

Zakochałem się w tym tajemniczym ale luksusowo wyglądającym stylu, mocnym, kontrastowym, ostrym, czasem nawet zbyt ciężkim wizualnie.

A może spróbować samemu takiej techniki… Na pierwszą tego typu sesję zaprosiłem Olgę, która jest wg mnie modelką uniwersalną. Fotografowałem już jej portret, sesję sensualną jak i komercyjną dla producenta torebek.

Sprawdziła się i tu.

sesja zdjeciowa koszalin hollywood (11)

Na co zwracać uwagę podczas sesji ?

Ze względu na to, iż korzystam z ostrego światła, bardzo ważną kwestią jest pozowanie, szczególnie twarzy.

Nawet niewielki ruch głowy powoduje, że powstają niekorzystne cienie w miejscach, w których ma ich nie być, np pod oczami, zbyt długi cień nosa czy włosów.

Bardzo ważny, w zasadzie kluczowy jest makijaż. Zakrywa on nawet najmniejsze niedoskonałości, które widoczne były by (a wręcz są podwajane) w takim oświetleniu.

sesja zdjeciowa koszalin hollywood (2)

Miałem obawy, że nasze studio okaże się za małe na zdjęcia, które wymagają ciemnego pomieszczenia, lecz obawy były nieuzasadnione.

Z pomocą przyszły gridy, które kierunkują światło i nie pozwalają mu na zbyt szeroki rozstrzał.

Stylizację, w której wystąpiła Olga udostępnił nam Mia Boutique.

Modelka i make-up: Olha Havryliuk

Które lepsze – kolorowe czy w czerni i bieli ?

Zawsze ten sam dylemat …

A tak właśnie wyglądało rozstawienie świateł i tła.

Leave a Reply