Sesja na plaży

zdjecia na plazy Mielno (15)

Czas na sesję na plaży

Wpis zaczynam zdjęciem na tle lasu, bowiem chcę podkreślić jak różnorodne kadry możemy złapać w naszych sesjach plażowych.

Wakacje to idealny moment na zrobienie sobie przerwy od wszystkiego, za czym gonimy i skupić się trochę na sobie i swoich najbliższych.

Zresztą nie tylko w wakacje. Wiosna jak i jesień również mają swoje plusy, biorąc pod uwagę kwestie fotograficzne – mniej plażowiczów, świetne światło i ten klimat, który dzięki temu wszystkiemu udziela się wszystkim.

Miejsce, które wybieramy na tego typu sesję, nawet w trakcie sezonu jest na tyle spokojne, że nikt nie ingeruje i nie rozprasza w trakcie robienia zdjęć.

Plaża ta ma różnorodność planów fotograficznych i oprócz fal robijających się o brzeg, mamy również do dyspozycji las, który widzicie na pierwszym zdjęciu, sporo zieleni i traw, a także piaszczyste wydmy, które świetnie komponują się w kadrze.

Na sesję na plaży możecie przyjść z kimś dla Was ważnym, jeśli macie taki zamiar – dziewczyną, chłopakiem, żoną, mężem, przyjaciółką/przyjacielem.

Na co zwrócić uwagę ?

Pamiętajcie, że na plaży bardzo często wieje wiatr, czasem nawet mocny. Pomimo, że w mieście jest spokojnie, podmuchy na plaży potrafią nieźle zaskoczyć.

Przekonaliśmy się właśnie podczas tej sesji w Mielenku, z której widzicie zdjęcia. Nasza modelka – Kamila – przebierała się w mobilnym namiocie, który musieliśmy trzymać we dwójkę.

Tak więc weźcie na wszelki wypadek coś ciepłego – bluzkę lub sweter.

Dodatkowo zawsze przyda się grzebień i gumka do włosów aby mieć kontrolę nad włosami.

Sesja na plaży w trakcie lata to moment, gdzie sprawdzą się lekkie i wygodne stylizacje, w przypadku kobiet długie, zwiewne suknie lub jeśli mamy nieco inny zamysł – krótsze stylizacje.

Jeśli chcecie podkreślić nić, która Was ze sobą łączy, polecam aby jeden z elementów odzieży być wspólny, np. bluzka lub spodnie w podobnym kolorze.

Mężczyźni świetnie będą wyglądać w koszulkach typu polo lub w bardziej eleganckich letnich koszulach. Całości dopełnią lniane spodnie lub krótsze spodenki (najlepiej spodenki 3/4)

Dobrze, gdy ubrania nie będą podatne na zagniecenia, dzięki czemu unikniemy dłuższej obróbki w Photoshopie.

Wszystkie elementy, które dodatkowo podkreślą nasz „plażing” będą jak najbardziej wskazane – słomiany kapelusz, klapki, sandału, chusta.

Unikajmy mocnych wzorów na odzieży, mocno kontrastujących kolorów czy napisów, ponieważ odwracają uwaę od Was i Waszych emocji.

Najlepiej, jeśli kolorystycznie będziecie ubrani podobnie – czyli proponuję tu:

  • w okresie letnim – pastelowe błękity, róże, biel
  • w okresie jesiennym – kolory musztardowe, butelkowa zieleń, brązy

Jeśli nie możecie się zdecydować, co ubrać, napiszcie lub zadzwońcie – pomogę, sesję możecie zarezerwować w TYM LINKU.

Do zobaczenia 🙂

Leave a Reply